Srpen 2014

Edinbrák díl 3.

29. srpna 2014 v 23:42 | Lucy |  My Day
Je konec srpna, a kaštanu na London Road, kudy chodím každý den do práce, už opadaly všechny listy. Tak tři neděle se už balím do podzimního kabátu a holinky jsou stejně nejpraktičtější boty do těchto končin. Občas zahlédnu na mapě Edinburgh a leknu se, jak moc vysoko to je. Ale je tu krásně!

Edinburgh je krásný. Jsem tu měsíc a půl a vsadím se, že jsem napsala tuhle klišé větu do všech článků, co jsem tu zveřejnila, zpráv na facebooku, pohledů a smsek. Nějak to jeho krásno nedokážu blíže pojmenovat; čím je krásný? Jsem zkažené rozmazlené dítě, dominanty a památky mě ohromují jen naoko. Je to asi ten pocit, to majestátno, co z města čiší; historie, co z něho dýchá. Ale navzdory zdejšímu nepopiratelnému kouzlu se stále moc těším na náš liberecký kolejní krcálek s malinkou koupelničkou, malinkou kuchyňkou (a teď nově) dokonce i troubou. :3 Chybí nám jenom pračka, kterou tady mimochodem máme, a je to super. Zní to hloupě, ale s možností prát si vlastní prádlo se cítím svobodně, tahat to každý týden domů v krosně mi hrozně leze na nervy :D

Práce je… šíleně vyčerpávající, místy nudná, místy však i zábavná… Občas mám stavy, kdy mám chuť z fleku skončit a vrátit se domů. Občas padám na hubu únavou. A občas padám na hubu smíchy. :)
Ochutnávka z personálu naší malé restaurace: Alex, šíleně milá a nápomocná Maďarka, kterou mám stejně nejradši; Mário, třicátník věčně prozpěvující vypalovačky z osmdesátek svojí kozí tóninou, věčně rýpající svým ironickým humorem, ale podle mě ve skrytu duše dobrák; usměvavá Slovenka Péťa, šílený Španěl běžně creepující na veřejnosti, cool australská cestovatelka Amy, scary manažerka Anna, přebornice v hodu talířů na dlouhou vzdálenost, příležitostný chef George, nejlepší kuchař na světě a posel alkajdy v Edinburghu. :) Vážně si říkám, že kdyby nebylo fajn lidí v téhle restauraci, už tam dávno nejsem…

Miluju britské jídlo! Mimojiné místní speciality jako Scotch pies a scotch eggs jsou super, ale na haggis jsem ještě odvahu neměla a asi ani nikdy mít nebudu :D A pak tu máme Kellog's, Cadbury, Galaxy, deal 12 jogurtů za 4 libry v Icelandu… Vážně si myslím, že všechno, co si vydělám, tady prožeru a utratím za oblečení. :D Čégo.