Leden 2013

Úryvky z deníku 2

22. ledna 2013 v 22:50 | Lucy
7.2. 2012 - Teorie potřeb a vzácnosti
Lidé mají na jedné straně téměř neomezenou potřebu strávit zbytek života s Markem Darcym, a na druhé straně omezené zdroje (Mark Darcy neexistuje a Colin Firth je jenom jeden).
Potřeby = subjektivní pocity nedostatku
1) primární - nezbytné k životu - Mark Darcy, Doctor Who...
2) sekundární - zbytné potřeby - vzduch, jídlo, pití, oblečení, peníze

...efektivní studium k maturitě :D

13.8.2012 - Splín se pomalu a neslyšně vkrádá všemožnými dutinami do těla. Ani o něm nevíš. Nejradši vklouzává pod víčky. A pak ho pozdravíš a on je najednou tady. A nepomáhá slunce venku, leč se snaží sebevíc. A nepomáhá heřmánkový čaj, ze snobské krabice s organickým čajem z Londýna. Nepomáhá ani Bohemian Rhapsody, kterou mi bůhvíproč teta Youtube pouští a připomíná mi minulost, kdy jsem ještě nežila.

...VŮBEC NIC se nemění...

22.1.2013 - Docela mě děsí, že mě tato dřív děsivě děsivá situace neděsí. Ale není to nikterak děsivý děs. Je to vlastně děs k pousmání.

...ale jo, mam se dobře.

Chybíš mi...

17. ledna 2013 v 23:15 | Lucy
... tak jen tak abys to věděl.

Hradwars - aristokracie útočí a co tomu předcházelo

13. ledna 2013 v 21:19 | Lucy
Nevolím Karla.
Celé tohle období prezidentských voleb mě hrozně baví - je to neuvěřitelné, ale dokonce i já jsem našla zálibu v politice. Vždycky jsem se o to zajímala tak zhruba - věděla jsem, co se kde plánuje, věděla jsem, na kterou stranu mě srdce táhne, ale v tomhle období mám tendence sledovat volební debaty, spamovat po ksichtknize a vést vášnivé rozhovory s lidmi kolem mě. Zajímavé je, že většina lidí v mém okolí se mnou nesouhlasí. Nevedu ten mainstream studentů a mladších generací, tj. Franz a nebo knížepán. I když je naprosto chápu. Tihle dva kandidáti nevyvolávají takový ten staro-politický zapšklý pocit odéru, vyvolávají pocit čisté, intelektuální alternativy (i když nechápu, jak to Karel dokázal, když se v té hnusné novopolitické polízanici přímo koupe a denně nám to demostruje počínáním naší vlády, za kterou je, jak vtipně řekl Miloš, taky zodpovědný). Sympatie jsou hrozně mocná záležitost. Podle mě minimálně u poloviny voličů zafungovaly sympatie při rozhodovacím procesu. I já poprvé volila z velké části na základě sympatií ( i když jsem se ve volebním programu pana Fishera s ničím nějak názorově nebila) a už tenkrát jsem byla na vážkách, jestli nevolit raději Miloše, se kterým byly moje hodnoty tak nějak nejvíc kompatibilní. Ale ničeho nelituju, ani Fischer nebyl podle mě špatná volba. Bylo mi ho hrozně líto, když jsem koukala večer na zprávy a viděla jsem to zklamání. On do toho dal prakticky nejvíc. Čas a úsilí, ale hlavně skvělé pracovní místo v Londýnské bance.
Ale teď k tomu, proč v druhém kole prezidentských voleb budu volit Miloše. Protože se mi zdá, že bych to měla odůvodnit - všichni kolem sebe rozhazují tu frázičku volím Karla, ale nikdo nikdy neřekne proč. Za prvé - světovost. Schwarzenberg je opěvován za svoje světáctví. To mu nikdo nebere. Jen bych řekla, že to jsou ČESKÉ prezidenstké volby, a že nevolíme prezidenta pro svět. Já osobně chci prezidenta, jehož největší prioritou bude Česká repulika a její lid. Že to nebude nějaký proevropský řiťní alpinista. Kašlu vám na diplomacii. Chci krásno v Čechách!
Zadruhé, věřím, že kdyby šlo o euro, Miloš bude proti. A Karel by byl pro. Karel je světový!
Miloš je z nich nejlepší rétorik. Proč by neměl reprezentovat?
Miloš je proti církevním restitucím. A ty mi teda neskutečně leží v žaludku a nutí mě při každé zmínce o nich k lavině sprostých slov, a dokonce i při myšlence k lavině sprostých myšlenek!
Miloš je nalevo. Jsme tam spolu.
Na závěr jsem chtěla vyjádřit svojí neskonalou vděčnost ústavním činitelům, že nám vůbec umožnili jít volit prezidenta. Vážně si toho moc vážím a chci vám pogratulovat - dámy a pánové, konečně jste něco nezku*vili! (já vím, já jsem z Čech)